Arnika Biomaść - 50ml - Aboca

Arnika Biomaść - 50ml - Aboca

Aboca
LekPSkor000002
Obecnie brak na stanie
45,53 zł
Brutto

Arnika wykazuje działanie przeciwobrzękowe, łagodzące, przeciwbólowe.

 

Arnika to rodzaj roślin pochodzących głównie z Ameryki Północnej; do tej grupy należy około 30 gatunków, ale najbardziej znana jest Arnica montana. W lecznictwie używa się wyciągów z kwiatów arniki. Zawierają one takie związki jak:

flawonoidy, kway fenolowe, olejki eteryczne, sterole roślinne, triterpeny, karotenoidy, laktony seskwiterpenowe ( arnikolidy, helenaline i jej estry).

Łatwość stosowania maści z arniki związana jest z faktem, że jej składniki łatwo przechodzą przez skórę i naskórek. Laktony seskwiterpenowe maja działanie porównywane do leków przeciwzapalnych – hamują one syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za stany zapalne i dolegliwości bólowe. Ponadto arnika wykazuje skuteczne działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwobrzękowe.

Kiedy stosować Biomaść z arniki?

Przede wszystkim przy urazach: stłuczeniach, obrzękach, siniakach, krwiakach, owrzodzeniach, oparzeniach, żylakach, pękających naczynkach, bólach mięśni i stawów. Warto mieć ją w swojej apteczce, jeżeli jesteśmy aktywni fizycznie, uprawiamy sporty wysiłkowe czy też intensywnie ćwiczymy, albo po prostu – na wszelki wypadek.

                           

2)      Skład:

Liofilizowany ekstrakt z kwiatów arniki: 1% (mianowany na zawartość sesqwiterpenolaktonów w przeliczeniu na helenalinę; olejek esencjonalny z mięty: 0,5%; ekstrakt olejowy z dziurawca: 15%; roztwory wodne z kleiku prawoślazu: 58,3%

3)      Sposób użycia:

Aplikować maść delikatnie masując określone partie ciała ruchami okrężnymi, aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się 2-3 aplikacje dziennie.

4)      Opakowanie:             Tuba, 50 ml.

Nowy
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to wishlist
Product added to compare.