Ostropest Plamisty całe ziarno - 250g -...

Ostropest Plamisty całe ziarno - 250g - Herbanordpol

HERBANORDPOL-GDAŃSK SP. Z O.O.
Zio000199
10,13 zł
Brutto

Ostropest plamisty to roślina o silnym działaniu odtruwającym organizm i chroniącym wątrobę.

 

Ostropest plamisty to gatunek rośliny pochodzący z rejonów obszaru śródziemnomorskiego. Jest uprawiana ze względu na zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz jako roślina ozdobna.

Co wyróżnia tę niepozorną roślinę? Przede wszystkim zawartość silnego przeciwutleniacza, jakim jest sylimaryna. Jego głównym działaniem wykorzystywanym w leczeniu jest odtruwanie i ochrona miąższu wątroby. Ostropest podaje się osobom pracującym z warunkach skażenia, przy leczeniu marskości wątroby i jej stłuszczeniu, przy nieżytach dróg żółciowych, kamicy żółciowej, żółtaczce, jako wspomaganie przy leczeniu nowotworów.

Znamienne jest jego działanie na wątrobę. Dziś żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, spożywamy pokarmy w których znajdują się pestycydy i inne toksyny oraz metale ciężkie. Ze względu na rozwój chorób oraz duża dostępność leków bez recepty spożywamy dużo chemicznych farmaceutyków. Pijemy też dużo alkoholu i jemy tłuste potrawy. Organem, które znosi to najciężej jest właśnie wątroba – to ona odpowiada za unieczynnianie toksyn i detoksykację naszego organizmu. Ze względu na jej wysokie obciążenie, należałoby wspomóc jej funkcjonowanie.

                                                

Ma też wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu ze względu na obecność silnego antyoksydantu jakim jest sylimaryna, która:

- ułatwia proces regeneracji komórek,

- poprawia sprawność układu krwionośnego,

- opóźnia procesy starzenia się skóry,

- pomaga hamować infekcje i zakażenia,

- poprawia sprężystość naczyń krwionośnych,

- chroni przed miażdżycą,

- zapobiega przed transformacją komórek w nowotworowe

- działa przeciwzapalnie.

Nowy
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to wishlist
Product added to compare.