Siemie Lniane Złociste - 450g - Oleofarm

Siemie Lniane Złociste - 450g - Oleofarm

Żyw001852
9,68 zł
Brutto

Jest to środek osłaniający w stanach zapalnych przewodu pokarmowego oraz dróg oddechowych.

 

Len jest rośliną jednoroczną z rodziny lnowatych. Osiąga wysokość 30-90 cm, a jego łodyga jest wzniesiona, prosta, cienka i rozgałęzia się u góry. Liście są kształtu lancetowatego, skrętolegle osadzone na łodydze. Len kwitnie od czerwca do lipca, płatki korony mają barwę niebieską, czasami białą. Owocem jest torebka nasienna, zawierająca oleiste nasiona (siemię lniane). Len pochodzi z Bliskiego Wschodu, w Polsce jest rośliną uprawną. Niedojrzałe nasiona zawierają toksyczny aminokwas – linatynę.

Jest to środek osłaniający w stanach zapalnych przewodu pokarmowego oraz dróg oddechowych. Macerat powleka błony śluzowe dróg oddechowych, żołądka oraz jelit cienką warstwą śluzu, chroniąc przed czynnikami drażniącymi. Ze względu na pęcznienie w jelitach, nasiona lnu mają również właściwości lekko przeczyszczające.

Zewnętrznie surowiec może być stosowany jako środek przeciwzapalny na trudno gojące się rany, oparzenia, odmrożenia, wysuszanie skóry, pod postacią okładów oraz kataplazmów.  W lecznictwie wykorzystywane są nasiona lnu, które zawierają substancje śluzowe, olej liany w ilości do 40% , fitoestrogeny, sole mineralne, enzymy oraz glikozydy kwasów: olejowego, linolowego i stearynowego. Ze względu na to, iż śluz zawarty jest w skórce, surowiec stosowany jest w stanie maceratów wodnych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Nowy
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to wishlist
Product added to compare.